2.DESTEK BAŞVURU HAZIRLIKLARI

HATIRLATMA!
Bu aşamaya geçebilmek için mutlaka KOSGEB ve İŞKUR işbirliğiyle düzenlenen girişimcilik eğitimini tamamlamak gerekir!!!!

a. Girişimcilik Destek Programı nedir?

Girişimcilik Eğitim Programını tamamlayan girişimci adaylarının iş kurma sürecinde desteklemeyi amaçlayan bir programdır. Program kapsamında girişimciye sunulan destek geri ödemesizdir.

b. Destek talebinde bulunmak için ne yapmak gerekir?

Destek talebinde bulunmak için KOSGEB tarafından hazırlanan Destek Başvuru Formu doldurulmalı ve İş Planı hazırlanmalıdır.

c. Başvuru formu ve İş Planı nedir ve nasıl hazırlanır?

Başvuru Formu; girişimcinin kuracağı işletmeyi KOSGEB’e tanıtmasını, işletmenin faaliyet konusunu anlatmasını ve ihtiyaç duyacağı makine ekipmanları bildirmesini sağlayan bir formdur

Formun örneğini www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=8 linkinde bulabilirsiniz.

İş Planı ise; iş fikrine yönelik detayların anlatıldığı, iş fikrinin seçilme nedenlerinin belirtildiği, Pazar ilişkin tespitlerin yer aldığı. Orta ve uzun vadeli hedeflerin anlatıldığı üretim, yönetim ve finansal planları içeren bir dokumandır.

Örneği www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Destekler.aspx?ref=8 linkinde bulabilirsiniz.

Formu ve iş planını eksiksiz doldurmak ve girişimcilik desteğinden yararlanma şansınızı arttırmak için bu konuda uzman danışman firmalardan hizmet alabilirsiniz. KOSGEB bu amaçla girişimcilik desteği kapsamında size  2.000 TL’ye kadar destek vermektedir.